ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ

Ζαλίκας Νίκος

93′

ΣΧΟΛΙΑ ΑΓΩΝΑ

Πολύ καλός ο ΑΟΚ ειδίκα στο δεύτερο ημίχρονο που δημιούργησε πολλές ευκαιρίες παρά τον βαρύ αγωνιστικό χώρο.
Λήξη αγώνα.

90′

Τρία λεπτά καθυστερήσεις.

89′

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ!!! Σέντρα του Πινδώνη από τα δεξιά στον Παντελιάδη αυτός θα πασάρει στον Λαμπρογεώργο και ο τελέυταίος με εύστοχο πλασέ θα κάνει το 3-0.

87′

Αλλαγή για την ομάδα του Βόλου. Στην θέση του Σάβαλα περνάει ο Ιορδανίδης.

83′

Ο Πινδώνης παραλίγο να σκοράρει στην πρώτη του επαφή με την μπάλα καθώς μετά την σέντρα του Παντελιάδη θα πιάσει την κεφαλιά και θα στείλει την μπαλα λίγο άουτ.

81′

Αλλαγή για την ομάδα μας. Στην θέση του Στάμου περνάει ο Πινδώνης.

77′

Ακόμη μία χαμένη ευκαιρία για τον ΑΟΚ. Ο Στάμος θα πασάρει στον Λαμπρογεώργο στο ύψος του πέναλτι και το πλασέ του Λαμπρογεώργου θα αποκρουστεί απο τον Ζαφείρη.

71′

Ο Στάμος θα πλασάρει τον Ζαφείρη ο τελευταίος θα αποκρούσει με την μπάλα να γυρνάει στον Ζωγράφακη στον ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και αυτός με δυνατό σουτ θα στείλει την μπάλα λίγα εκατοστά άουτ.

69′

Αλλαγή για την ομάδα μας. Στην θέση του Ταραχούλσκι περνάει ο Ζωγραφάκης.

68′

Ο ΑΟΚ θα ζητήσει πέναλτι καθώς ο Τάτσης θα τσιμπήσει την μπάλα και θα ανατραπεί εντός περιοχής αλλά ο διαιτητής είχε αντίθετη άποψη και θα τιμωρήσει τον Τάτση με κίτρινη κάρτα για θέατρο.

67′

Αλλαγή για την ομάδα του Βόλου. Στην θέση του Τέα περνάει ο Λούκας.

61′

Αλλαγή για την ομάδα μας. Στην θέση του Μπάϊο περνάει ο Παπακώστας.
  Ορεξάτος και επιθετικός έχει μπει ο ΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

53′

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ!!! Ο Ταραχούλσκι θα αποφύγει δύο αμυντικούς του Βόλου και από το ύψος της περιοχής θα πλασάρει τον Ζαφείρη στην αρριστερή του γωνία και θα γράψει το 2-0.
  Με τις γαλάζιες εμφανίσεις θα αγωνιστεί ο ΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο.

45′

Αλλαγή για την ομάδα του Βόλου. Στην θέση του Μητσόπουλου περνάει ο Τσατσαλίδης.
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
  Καλός ο ΑΟΚ του πρώτου ημιχρόνου που είχε την υπεροχή και απειλήθηκε μόνο σε δύο αντεπιθέσεις απο την ομάδα του Βόλου. Στο δεύτερο ημίχρονο τον περιμένουμε καλύτερο για να καθαρίσει τον αγώνα νωρίς και να μην υπάρχει άγχος.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου.

43′

Ο Ταραχούλσκι θα τρέξει με την μπάλα στα πόδια από το κέντρο του γηπέδου και θα πασάρει στον Μπάϊο ο οποίος θα πλασάρει στο τετ-α-τετ τον Ζαφείρη και η μπάλα θα χτυπήσει στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας.

40′

Ωραία απόκρουση του Αποστολίδη σε σουτ του Πεχλιβανίδη από την μεγάλη περιοχή μετά από μπέρδεμα των αμυντικών της Καβάλας.

30′

Δυνατό σουτ του Παντελιάδη από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ζαφείρη.

27′

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ!!! Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά με εκτελεστή τον Παντελιάδη και ο Λαμπρογεώργος με καρφωτή κεφαλιά θα κάνει το 1-0.

20′

Το ωραίο σουτ του Τέα θα αποκρουστεί εντυπωσιακά από τον Αποστολίδη.

16′

Ο ΑΟΚ έχει την υπεροχή χωρίς όμως να έχει απειλήσει ιδιαίτερα την ομάδα του Βόλου. Την κατάσταση κάνει πιο δύσκολη ο βρεγμένος αγωνιστικός χώρος και ο κόντρα άνεμος για τον ΑΟΚ.

4′

Πάσα του Ταραχούλσκι στον Στάμο μέσα στην περιοχή με τον τελευταίο να πλασάρει και την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό του Βόλου και να καταλήγει κόρνερ.
Έναρξη πρώτου ημιχρόνου.
  Λιγοστοί οι φίλαθλοι στο γήπεδο. Παρά την βροχή και τον αέρα που δεν έχουν σταματήσει τις τελευταίες ημέρες στην Καβάλα ο αγώνας θα διεξαχθεί κανονικά καθώς ο διαιτητής έκρινε πως ο αγωνιστικός χώρος είναι κατάλληλος και δεν υπάρχει κίνδυνος για την σωματική ακεραιότητα των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων. Ο αγώνας καλύπτεται τηλεοπτικά από το TRT (Θεσσαλική Ραδιοφωνία Τηλεόραση).