aokavalas.gr

Α’, Β’ και Γ’ Εθνικής

by haig on 13/05/2008 , 07:22

ΣΟΚ ΣΤΟ 96′, ΚΑΛΑΜΑΤΑ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ 1-0 Μπροστά σε περίπου 1.200 φιλάθλους της ομάδας των γηπεδούχων αλλά και 100 πιστών και ηρωϊκών στα εκτός έδρας Σερραίων Καλαμάτα και Πανσερραϊκός έπαιξαν στο ουδέτερο γήπεδο της Τρίπολης λόγω του γνωστού προβλήματος που δημιουργήθηκε με το γήπεδο της Καλαμάτας κατώ από συνεχή βροχή. Οι γηπεδούχοι στις καθυστερήσεις του αγώνα με κεφαλιά του Ρέιζερ κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο με 1-0. Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερα σκληρό αλλά δεν ξεπέρασε την μετριότητα και μάλιστα οι αξιόλογες ευκαιρίες του πρώτου μέρους ήταν μετρημένες. Ο Γιάννης Παπακώστας ξεκίνησε τα λιοντάρια χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές με εξαίρεση τον Μουμίν στη θέση του Μανουσαρίδη ο οποίος την Τετάρτη παρουσιάστηκε στην Αεροπορία για να υπηρετήσει την θητεία. Το σχήμα ήταν το ίδιο με αυτό του αγώνα με τα Γιάννενα με τον Γιώργο Γκουγκουλιά μπροστά ο οποίος στο 45’ έχασε και την μοναδική αξιόλογη ευκαιρία για την ομάδα μας όταν το σουτ του έφυγε λίγο άουτ. Στο αμέσως επόμενο λεπτό η Καλαμάτα είχε σουτ με τον Κωνσταντινίδη αλλά το σουτ του μπλόκαρε ο Κοτταράς.Στο δεύτερο μέρος ο Γιάννης Παπακώστας πέρασε στο 58’ τον Γεωργιάδη στην θέση του Ντενίζ Μπαϊκαρά κάνωντας την ομάδα ακόμη πιο επιθετική και δημιούργησε ουκ ολίγες φορές προβλήματα στους αμυντικούς των τυπικά γηπεδούχων. Μάλιστα λίγα λεπτά πριν το τέλος ο Γεωργιάδης θα μπορούσε να είχε δώσει την νίκη μετά από ασσίστ του Τάντιτς αλλά ο νεαρός επιθετικός αστόχησε από κοντά. Στις καθυστερήσεις ο Κωνσταντινίδης επιχείρησε σέντρα και ο Ρέιζερ με κεφαλιά νίκησε τον Κοτταρά υπό τους έξαλλους πανηγυρισμούς των φίλων των γηπεδούχων αλλά και του Καλαματιανού ανταποκριτή της ΕΡΑ ΣΠΟΡ που περιέγραφε το παιχνίδι και δεν έκρυψε σε καμία περίπτωση το ποια ομάδα ήθελε να κερδίσει σήμερα! Στην φάση του γκολ λίγο έλειψε να χάσει την φωνή του από τον τρόπο που πανηγύρισε το γκολ των γηπεδούχων λες και κέρδισε η αγαπημένη ομάδα του τον τελικό κυπέλλου!Παρά την ήττα ο Πανσερραϊκός παρέμεινε μόνος πρώτος και την επόμενη Κυριακή θα αντιμετωπίσει στις Σέρρες τον Ολυμπιακό Βόλου με σκοπό να επιστρέψει και πάλι στις νίκες.Οι συνθέσεις:ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Καλομοίρης, Κωνσταντινίδης, Πλάτανος, Μπριλάκης, Δέδες, Κατσόγλου, Γενιτσαρίδης, Ρέιζερ, Καούνος, Λουτσιάνο (83’ Μάχο), Μιλόσκοβιτς (91’ Χατζής)

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Κοτταράς, Σεντεμέντες, Καλλιμάνης, Βοσκόπουλος, Πιπίνης, Αμπουμπακαρί, Γκουγκουλιάς, Μπαϊκαρά (56’ Γεωργιάδης), Τάντιτς (91’ Τσουλάκος), Μουμίν (77’ Φοφόνκα), Μπεντζελλούν.

haig

Μέλος
  Posts: 25Joined: 18/04/2008 , 16:46

by haig on 19/05/2008 , 09:49

15 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ‘Α ΕΘΝΙΚΗ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΞΑΝΑ!!Πανσερραϊκός _ Ολυμπιακός Βόλου 2-1

Οι Σερραίοι κυριάρχησαν από την αρχή στον αγωνιστικό χώρο, εντούτοις η ομάδα του Σταύρου Διαμαντόπουλου κατάφερε στην πρώτη της επίσκεψη στην αντίπαλη περιοχή, στο 20′, να ανοίξει το σκορ με σουτ του Μασάντο έπειτα από πάσα του Πέτρου. Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και έξι λεπτά αργότερα κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Δήμα στον Καλλιμάνη, όμως ο τερματοφύλακας Βεζυρίδης κέρδισε τη μονομαχία με τον Φοφόνκα και κράτησε το 0-1. Ωστόσο, ο Βραζιλιάνος πήρε… ρεβάνς στο 31′ όταν με πλασέ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Ο Πανσερραϊκός απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 41′ όταν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αγγελόπουλος που μάρκαρε σκληρά τον Πιπίνη.Οι Σερραίοι αξιοποίησαν άμεσα την αποβολή και με την έναρξη της επανάληψης, στο 52′, ο Φοφόνκα και πάλι, με σουτ, έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους. Μετά το τέρμα αυτό, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, καθώς ο Πανσερραϊκός έριξε το βάρος στη διατήρηση του υπέρ του αποτελέσματος, ενώ οι φιλοξενούμενοι από την πλευρά τους, δεν έδειχναν ικανοί να αντιδράσουν και να απειλήσουν.πηγη supersport.gr

by Kavala4ever on 20/05/2008 , 13:51

Αγαπητέ φίλε haig δεν είναι σωστό αυτό που κάνεις. Μπορείς να δώσεις το Link και όσοι θέλουν να το διαβάσουν κάνουν doubleκλικ στον υπερσύνδεσμο. Αυτό συνήθως κάνουμε και για τις ειδήσεις που αφορούν τον ΑΟΚ. Δεν κερδίζεις τπτ με το να κάνεις copy paste ένα μακρινάρι που αφορά τον αγώνα του Πανσερραικού με το Αιγάλεω γιατί δεν νομίζω ότι ενδιαφέρει κανέναν.
Φιλικά

ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΕΧΕΙ ΣΑΛΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ. ΚΟΥΦΑΛΕΣ ΞΑΝΑΡΧΟΜΑΣΤΕ!

ΑΟΚΑΡΑ ΟΜΑΔΑΡΑ

Kavala4ever

Μέλος
  Posts: 143Joined: 05/01/2007 , 23:12Location: στους πρόποδες του Παγγαίου

by haig on 20/05/2008 , 14:51

Συγνώμη φίλε μου.
Το φόρουμ των ανεξάρτητων όπου είμαι εγώ καθώς και οι ειδήσεις του Πανσερραϊκού όπου είμαι εγώ είναι στο www.panserraikos.net/Έχουμε και τους συνδέσμους αλλά έχουμε και τα… δικά μας.

by Liakos on 26/05/2008 , 15:56

Πολλα συγχαρητηρια για την ανοδο του Πανσεραικου εκει που του αξιζει (22 συμμετοχες σε 45 χρονια ιστοριας).Ολοι οι επαρχιωτες και οι Καβαλιωτες φυσικα χαρηκαν για την ανοδο του Πανσεραικου στην πρωτη κατηγορια.Μαλιστα χθες στο δικο μας ματς μολις ανακοινωνονταν τα γκολ του Πανσεραικου απο τα μεγαφωνα ολο το γηπεδο χειροκροτουσε!

Μπραβο και παλι μπραβο

Liakos

Μέλος

by haig on 27/05/2008 , 06:43

Και μην ξεχνάτε σε ένα χρόνο σας περιμένουμε στο πέταλο των φιλοξενούμενων. Μην μας στήσετε στο ραντεβού!!! haig Μέλος

by Billis13 on 27/05/2008 , 07:18

Μπράβο στον πανσεραϊκό. Πολύ χαίρομαι που σιγά σιγά αναιβένουν όλο και περισσότερες ομάδες από την επαρχία στην Super League.