A.O.Kavala Internet Fan Club

07.10.07
Ο τίτλος του άρθρου μπορεί να μην απορρέει από το τελικό σκορ αλλά σίγουρα αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα! Ο ΑΟΚ ήταν ο απόλυτος κυρίαρχος του παιχνιδιού και στα 90′, και σίγουρα με βάση τις ευκαιρίες που έχασε θα μπορούσε να πετύχει μια πολύ άνετη και ιστορική νίκη. Ήταν η ομάδα που θέλει να βλέπει ο Καβαλιώτης φίλαθλος, ήταν η ομάδα που έστειλε μήνυμα ότι η άνοδος είναι απόλυτα στο δικό της χέρι, ήταν η ομάδα που δεν θύμιζε σε τίποτα την μιζέρια και την αποτυχία των τελευταίων ετών! Ας μπούμε όμως και στην ουσία γιατί ακόμα είναι πολύ νωρίς για διθυράμβους και σενάρια πρωταθλητισμού. Ο ΑΟΚ στο πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε μουδιασμένα αλλά από κει και μετά επέβαλλε τον ρυθμό του, πίεσε την Δόξα και μετέφερε το παιχνίδι στην μεγάλη περιοχή του Δαύκου. Η πρώτη ευκαιρία χάθηκε σε πλασέ του Στάμου που πήγε να κρεμάσει τον πορτιέρο των φιλοξενούμενων ενώ η δεύτερη σε ωραίο σουτ του Οξύζογλου που μπλόκαρε ο Δαύκος. Όμως στο 33′ ο Στάμος θα βγάλει την σέντρα και ο Λαμπρογιώργος με γυριστή κεφαλιά θα πετύχει το νικητήριο γκολ, στέλνοντας την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας. Από κει και μετά, το σκηνικό ήταν το ίδιο με πρωταγωνιστή τον ΑΟΚ που όμως δεν κατάφερε να σκοράρει παρά τις πολλές και μεγάλες ευκαιρίες που είχε.

Από την άλλη, οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να απειλήσουν άμεσα τον Αποστολίδη, παρά μόνο να πιέσουν στο τελευταίο δεκάλεπτο, προσπαθώντας να πετύχουν την ισοφάριση. Για άλλη μια φορά, είναι δύσκολο να βρούμε παίκτη του ΑΟΚ που να υστέρησε, μιας και όλοι απέδειξαν ότι είναι ένα πολύ καλό και δυνατό σύνολο αλλά σίγουρα αν ο Λαμπρογιώργος ήταν πιο προσεκτικός τότε αυτή η νίκη θα είχε έρθει πάρα πολύ εύκολα…

18′ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΛΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ ΝΑ ΚΡΕΜΑΣΕΙ ΤΟΝ ΔΑΥΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ.
30′ ΧΛΙΑΡΟ ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΞΥΖΟΓΛΟΥ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ Η ΜΠΑΛΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥ ΔΑΥΚΟΥ ΣΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΕΣΤΙΑΣ ΤΟΥ.
33′ ΓΚΟΟΟΛ!!! ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΚΟΡΝΕΡ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟ ΔΙΩΧΝΕΙ Ο ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΑΛΛΑ ΚΛΕΒΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ Ο ΟΞΥΖΟΓΛΟΥ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΝΕΙ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ ΣΤΑΜΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΗ ΣΕΝΤΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΜΠΡΟΓΕΩΡΓΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΜΕ ΓΥΡΙΣΤΗ ΚΕΦΑΛΙΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 1-0.
38′ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΦΑΟΥΛ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΠΙΛΙΟ ΘΑ ΔΙΩΞΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΤΟΥ ΓΩΝΙΑ Ο ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΣΕ ΚΟΡΝΕΡ.
42′ ΠΑΣΑ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΓΕΩΡΓΟΥ ΣΤΟΝ ΤΑΡΑΧΟΥΛΣΚΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΑ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΤΕΤ-Α-ΤΕΤ ΜΕ ΤΟΝ ΔΑΥΚΟ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΟΥΤ ΠΟΥ ΘΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΔΥΝΑΜΟ ΚΑΙ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ Ο ΔΑΥΚΟΣ.
52′ ΩΡΑΙΑ ΤΡΙΠΛΑ ΤΟΥ ΧΑΤΖΗ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ Ο ΔΑΥΚΟΣ.
59′ ΔΟΚΑΡΙ ΣΕ ΚΕΦΑΛΙΑ ΤΟΥ ΛΑΜΠΡΟΓΕΩΡΓΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΚΟΡΝΕΡ ΤΟΥ ΣΤΑΜΟΥ.
65′ ΚΑΘΕΤΗ ΜΠΑΛΙΑ ΤΟΥ ΟΞΥΖΟΓΛΟΥ ΣΤΟΝ ΤΑΡΑΧΟΥΛΣΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙ Ο ΔΑΥΚΟΣ. Η ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΤΟΝ ΧΑΤΖΗ ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΟΠΟΙΟΥ ΘΑ ΚΟΝΤΡΑΡΕΙ ΚΑΙ Η ΜΠΑΛΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΛΑΜΠΡΟΓΕΩΡΓΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ, ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΑΠΟΚΡΟΥΣΕΙ ΔΥΣΚΟΛΑ Ο ΔΑΥΚΟΣ.
69′ ΩΡΑΙΟΣ ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΓΑΤΣΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΛΑΜΠΟΓΕΩΡΓΟ ΠΟΥ ΚΑΘΥΣΤΕΡΕΙ ΝΑ ΠΛΑΣΑΡΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΠΕΙ.
91′ Ο ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣΑΡΕΙ ΣΤΟΝ ΤΑΡΑΧΟΥΛΣΚΙ ΠΟΥ ΘΑ ΣΟΥΤΑΡΕΙ ΣΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΔΑΥΚΟΣ ΘΑ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ.

Α.Ο.ΚΑΒΑΛΑ: AΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΣΕΦΕΡΙΔΗΣ, ΣΑΜΑΡΑΣ (75′ ΜΑΝΑΦΗΣ), ΜΩΥΣΙΑΔΗΣ, ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ, ΤΑΤΣΗΣ, ΣΤΑΜΟΣ(60′ ΓΑΤΣΟΣ), ΟΞΥΖΟΓΛΟΥ, ΧΑΤΖΗΣ, ΤΑΡΑΧΟΥΛΣΚΙ, ΛΑΜΠΡΟΓΕΩΡΓΟΣ (83′ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ)
ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: ΔΑΥΚΟΣ, ΤΣΟΥΛΦΙΔΗΣ, ΠΙΣΤΙΚΟΣ, ΤΡΙΧΑΣ, ΜΠΙΛΙΟΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΦΩΤΙΑΔΗΣ, ΡΑΠΤΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ, ΤΖΑΝΕΤΗΣ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΗΣ

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ: ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΙΑΠΕΡΑΣ