ΠΑΟ-ΑΟΚ:4-2…ΑΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΤΩΝ 6 ΒΑΣΙΚΩΝ ΑΠΟΥΣΙΩΝ!

ΑρχικήΕιδήσειςΠΑΟ-ΑΟΚ:4-2…ΑΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΔΙΚΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΚ ΤΩΝ 6 ΒΑΣΙΚΩΝ ΑΠΟΥΣΙΩΝ!

17 Ιανουαρίου 2011

Άδικη ήττα γνώρισε η ομάδα μας με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό, καθώς παρά τις σοβαρότατες απουσίες της(είχε 5 αλλαγές σε σχέση με την ενδεκάδα απέναντι στην Λάρισα!) κατάφερε και κοίταξε στα μάτια τους πράσινους οι οποίοι είχαν  την τύχη με το μέρος τους. Από την αρχή του αγώνα ήταν εμφανές πως από την μια η Καβάλα είχε πρόβλημα στην άμυνα και συγκεκριμένα στο κέντρο αυτής, καθώς εκεί υπήρχαν 2 ποδοσφαιριστές που όλο κι όλο είχαν κάνει 3 προπονήσεις μαζί (Πφέρτζελ, Θεοδωρέλλης) ενώ από την άλλη υπήρχε ο Αμπντούν που πήρε πάνω του όλες τις επιθέσεις κάνοντας άνω-κάτω την άμυνα του Παναθηναϊκού. Οι ποδοσφαιριστές του Κάσπερτσακ στην πλειοψηφία τους τα έδωσαν όλα για ένα θετικό αποτέλεσμα και κατάφεραν να προηγηθούν με γκολ του Αμπντούν στο 3ο λεπτό αλλά 10 λεπτά αργότερα ο Σισέ έφερε το παιχνίδι στα ίσια μετά από αδράνεια της άμυνας μας. Στο 31ο λεπτό και πάλι ο Αμπντούν με σουτ έφτασε κοντά στο γκολ στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι αλλά στο 32ο λεπτό ο Σισέ έκανε το 2-1.
Δέκα λεπτά αργότερα, η Καβάλα ισοφάρισε με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Αμπντούν μετά από χέρι του Σιμάο μέσα στην περιοχή ενώ με την έναρξη του δευτέρου μέρους ο και πάλι κακός Βουτσίσεβιτς έχασε την μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 3-2, όταν πέρασε και τον Τζόρβα αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά από τα πλάγια της μικρής περιοχής. Αυτό που δεν πέτυχε ο Βουτσίτσεβιτς, το κατάφερε στο 65′ ο Σισέ με πέναλτι, αφού ο διαιτητής Μήτσιος είδε πέναλτι στην βουτιά του Νίνη μέσα στην περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Θεοδωρέλλη. Κάπου εκεί τελείωσαν όλα για τον ΑΟΚ που έμεινε από δυνάμεις, με τον Αμπντούν να προσπαθεί μόνος και τον Ονουάτσι να είναι χαμένος στην κορυφή της επίθεσης μας ενώ από την άλλη υπήρχε ένας Σισέ με τον οποίο οι αργοί αμυντικοί μας είχαν σοβαρότατο πρόβλημα ενώ δεν είχαν και τις απαραίτητες βοήθειες από τον Ντικρόκ. Λίγο πριν την λήξη, ο μετριότατος Παναθηναϊκός πέτυχε και τέταρτο γκολ σε αντεπίθεση του, αυτή την φορά με τον Χριστοδουλόπουλο. Συμπερασματικά, η Καβάλα σήμερα δικαιούταν τουλάχιστον την ισοπαλία και παρουσιάστηκε ανώτερη των προσδοκιών μας λόγω των βασικότατων απουσιών της αλλά έδειξε πως έχει όλα τα φόντα με τις κατάλληλες προσθήκες να πετύχει την υπέρβαση!
Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Σαριέγκι, Καντέ, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σιμάο, Νίνης (76′ Καραγκούνης), Κατσουράνης, Γκαρσία (62′ Μαρίνος), Γκοβού (62′ Χριστοδουλόπουλος), Σισέ
Καβάλα: Βαγιέχο, Πφέρτζελ, Περεϊρίνια, Βουτσίτσεβιτς (67′ Γιάννου), Ντικρόκ, Πετκάκης, Καρντόσο, Χρκόβιτς, Ονουάτσι, Θεοδωρέλλης, Τζαμέλ.