ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΟΚ:2-4…ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 8!

ΑρχικήΕιδήσειςΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΟΚ:2-4…ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΙΑ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟΥΣ 8!

13 Ιανουαρίου 2010

Μεγάλη πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου Ελλάδος

πήρε ο ΑΟΚ μέσα στην Λειβαδιά στην διαδικασία των πέναλτι με 2-4 (κανονική διάρκεια & παράταση έληξαν 0-0), αν και από το 77ο λεπτό και για 43′ βρέθηκε να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ντομπρασίνοβιτς. Η ομάδα μας αγωνίστηκε εξ’αρχής με σκοπό τη νίκη με επιθετικό σχήμα αλλά οι φάσεις στο παιχνίδι ήταν ελάχιστες μπροστά στις 2 εστίες με αποτέλεσμα να μην υπάρξει γκολ τόσο στην κανονική διάρκεια όσο και στην παράταση. Στο πρώτο μέρος δεν υπήρχαν αξιόλογες φάσεις μπροστά στις εστίες των Μπλάζιτς και Ιτάνζ ενώ στο δεύτερο ο ΑΟΚ έφτασε κοντά στο γκολ με τον Ντομπρασίνοβιτς αλλά ο αρχηγός της ομάδος δεν μπόρεσε με κεφαλιά από κοντά να ανοίξει το σκορ, στέλνοντας την μπάλα λίγο άουτ. Και σα να μην έφτανε αυτό, ο ίδιος ποδοσφαιριστής στο 77ο λεπτό δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, πράγμα που θα τον αφήσει και 4η αγωνιστική εκτός μάχης καθώς έχει χάσει ακόμα 3 αγωνιστικές λόγω κίτρινων καρτών! Παρά όμως το αριθμητικό μειονέκτημα, οι ποδοσφαιριστές του Β.Γούτη προσπάθησαν να βγουν μπροστά και δεν περιορίστηκαν στα αμυντικά τους καθήκοντα, με αποτέλεσμα τουλάχιστον να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα ακόμα και στην παράταση. Έτσι, η πρόκριση κρίθηκε στα πέναλτι όπου ο Λεβαδειακός σκόραρε 2 γκολ και έχασε 2 εκ των οποίων το ένα απέκρουσε ο Ιτάνζ ενώ ο ΑΟΚ είχε 4/4 με τους Ρινκόν, Ψωμά, Παβίσεβιτς και Ορούμα, οπότε και η ομάδα μας πανηγύρισε την πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου Ελλάδος! Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com