ΑΟΚ-ΠΑΟ:2-2…’KOIMHΘΗΚΕ ΜΕ …ΠΑΠΠΑ!’

ΑρχικήΕιδήσειςΑΟΚ-ΠΑΟ:2-2…”KOIMHΘΗΚΕ ΜΕ …ΠΑΠΠΑ!”

18 Οκτωβρίου 2009

Σε ένα παιχνίδι που όλα έδειχναν ότι η Καβάλα είχε τον πρώτο και τον τελευταίο λόγο, ο διαιτητής κ.Παππάς “έκλεισε τα μάτια” σε φάουλ (το ίδιο έκαναν και τα ΜΜΕ) που έγινε στον Παβίσεβιτς και έδωσε την ευκαιρία στον Παναθηναϊκό να δημιουργήσει ευκαιρία από το πουθενά και τελικά να ισοφαρίσει στο 94ο λεπτό. Ο ΑΟΚ έπαιξε και πάλι μεγάλη μπάλα και ήταν καλύτερος από τους πράσινους, βουλώνοντας στόματα και φήμες του καφενείου που μιλούσαν για…διπλό αλλά δυστυχώς αδικήθηκε και δεν πήρε τους 3 βαθμούς που τόσο άξιζε, με αποτέλεσμα να φεύγουν οι ποδοσφαιριστές μας πικραμένοι από το γήπεδο και οι Ευρωπαίοι πράσινοι να πανηγυρίζουν για την ισοπαλία! Πιο συγκεκριμένα τώρα, η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο κι ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 21ο λεπτό με κεραυνό από τα 25μ του Ονουάτσι ενώ μέχρι και το τέλος του πρώτου μέρους δεν οπισθοχώρησε καθόλου κι έφτασε ακόμα 2 φορές κοντά στο γκολ με τους Ονουάτσι και Ιωάννου. Τελικά, το 2-0 ήρθε στο 44ο λεπτό όταν ο Ιωάννου έβγαλε τη σέντρα και ο ΜVP Ονουάτσι με πλασέ νίκησε και πάλι τον Τζόρβα.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να πιέσουν αλλά δεν μπορούσαν να φτάσουν με αξιώσεις στην εστία του Κάλατζ, μέχρι την φάση του 56′ όταν ο διαιτητής Παππάς δεν άφησε τον Οικονόμου να επιστρέψει στον αγωνιστικό χώρο γιατί έπρεπε να αλλάξει φανέλα(την δεύτερη φορά ο επόπτης του έδωσε το ΟΚ για να μπει αλλά ο διαιτητής είχε άλλη άποψη) και ο Νίνης από τα αριστερά έβγαλε την μπαλιά με τον Κατσουράνη να πλασάρει και να πετυχαίνει το 2-1. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο ΑΟΚ θα έπαιρνε τη νίκη και θα ανέβαινε δικαίως στη τρίτη θέση της βαθμολογίας, ο διαιτητής κ.Παππάς έκλεισε τα μάτια σε φάουλ του Νίνη στον Παβίσεβιτς και έδωσε την μπάλα στους πράσινους με αποτέλεσμα αυτοί να το εκμεταλλευτούν και να πετύχουν την ισοπαλία! Εν κατακλείδι, η Καβάλα όπως και στα Γιάννενα δεν πήρε αυτό που της άξιζε, παίζοντας για ακόμα μια φορά εξαιρετικό ποδόσφαιρο ενώ πλέον είναι μονόδρομος η νίκη απέναντι στη μέτρια Ξάνθη και είναι απαραίτητη η συνδρομή όλων των Καβαλιωτών στη γειτονική πόλη! ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΞΑΝΘΗ!
Καβάλα: Κάλατς, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, Ντουγκλάο, Ψωμάς, Ντομπρασίνοβιτς (80′ Πόποβιτς), Ντικρόκ, Ονουάτσι, Ορούμα, Ρινκόν (72′ Σουλτανίδης), Ιωάννου (65′ Μεντί)
Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Βύντρα, Μπιέρσμιρ (46′ Σαλπιγγίδης), Σαριέγκι, Καντέ, Σιμάο (57′ Καραγκούνης), Κατσουράνης, Νίνης, Λέτο (73′ Ρουκάβινα), Γκάμπριελ, Νίνης, Σισέ Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com