ΑρχικήΕιδήσειςΑΟΚ-ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ:2-0…ΝΙΚΗΣΕ ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ …ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΣΘΗΚΕΣ!

01 Αυγούστου 2010

Τη νίκη με 2-0 πέτυχε ο ΑΟΚ στο πρώτο του φιλικό μετά την επιστροφή του από το Καρπενήσι απέναντι στον Πανσερραϊκό. Το παιχνίδι στο Χαλκερό παρακολούθησαν περίπου 600 φίλαθλοι του ΑΟΚ που αψήφησαν την ζέστη ενώ το θέαμα όπως ήταν αναμενόμενο για τέτοια εποχή ήταν μέτριο. Η ομάδα μας παρουσιάστηκε κατά το ήμισυ με την βασική της ενδεκάδα (άμυνα-κέντρο), καθώς είναι γνωστό πως αναμένεται σημαντική ενίσχυση στα άκρα του κέντρου και στην επίθεση. Πιο συγκεκριμένα, την εστία υπερασπίστηκε ο Βαγέχο και στην άμυνα βρίσκονταν οι Ντουγκλάο, Θεοδωρέλλης, Παβίσεβιτς, Οικονόμου, στο κέντρο οι Ντιέ και Ντουκρόκ ενώ στα άκρα ήταν οι Αλεξάντροβιτς-Σκλιοπίδης. Τέλος, στην επίθεση ήταν οι Γιάννου, Σουλτανίδης ενώ δεν δοκιμάστηκε καν ο Σκωτσέζος Γκόου που δύσκολα θα αποκτηθεί. Στην επανάληψη έγιναν αλλαγές από τον Οκούκα με τις νεαρούς παίκτες της Καβάλας να κλέβουν την παράσταση και ιδιαίτερα ο Ναζλίδης. Το 1-0 για την ομάδα μας έγινε στο 35ο λεπτό, όταν ο Σκλιοπίδης έβγαλε ωραία μπαλιά για τον Γιάννου και αυτός με σουτ νίκησε τον Ράτμαν ενώ το 2-0 ήρθε από τον Ναζλίδη που με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νοβότα. Σε γενικές γραμμές ο ΑΟΚ ήταν καλός αλλά σίγουρα θέλει ακόμα πολύ δουλειά και τις προσθήκες που αναφέραμε ώστε να καταφέρει και φέτος να δημιουργήσει ένα αξιόμαχο σύνολο.

ΚΑΒΑΛΑ: Βαγιέχο, Παβίσεβιτς, Ντουγκλάο, Θεωδωρέλης,Οικονόμου,Ντουκρόκ, Ντιέ, Αλεξάνδροβιτς, Γιάννου, Σουλτανίδης, Σκλιοπίδης ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κατεργιαννάκης, Σιόντης, Τόμασιτς, Δρόσος, Ναζλίδης, Αυλωνίτης.