ΑΟΚ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ:2-1…ΑΛΒΕΣ Ο ΛΥΤΡΩΤΗΣ!

ΑρχικήΕιδήσειςΑΟΚ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ:2-1…ΑΛΒΕΣ Ο ΛΥΤΡΩΤΗΣ!

19 Οκτωβρίου 2008

Με γκολ του Βραζιλιάνικου πολυβόλου ή αλλιώς Άλεξ Άλβες στο 77′, ο ΑΟΚ πρόσθεσε ακόμα 3 βαθμούς στο ενεργητικό του και πέτυχε το 3 στα 3. Η ομάδα μας μπορεί να έπιασε υψηλή απόδοση αλλά πήρε αυτό που ήθελε και πηγαίνει με άλλον αέρα στο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Εθνικό. Στο πρώτο ημίχρονο και πάλι οι παίκτες του Ρ.Μάουρερ άργησαν να μπουν δυνατά στο παιχνίδι αν και είχαν τον απόλυτο έλεγχο ενώ έχασαν 2 πολύ καλές ευκαιρίες με τον Άλβες. Όμως, η Καστοριά στην πρώτη της αξιόλογη επίθεση στο 38′ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια του Μήτση και ο Χατζηβασιλειάδης με διπλή προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κατεργιαννάκη πετυχαίνοντας το 0-1.
Έξι λεπτά αργότερα όμως, ο ΑΟΚ ευτύχησε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα όταν ο Σουλτανίδης πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και ο Μωραϊτης τον ανέτρεψε με αποτέλεσμα ο κ.Τεβεκέλης να δώσει το πέναλτι και ο Κάλαϊτζιτς να ισοφαρίσει. Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας μπήκαν νωθρά και ενώ είχαν την υπεροχή, δεν μπορούσαν να κυκλοφορήσουν σωστά την μπάλα και με ανορθόδοξο τρόπο-γεμίσματα προσπαθούσαν να τροφοδοτήσουν τους Σουλτανίδη και Άλβες. Τελικά χρειάστηκε ο Μάουρερ να ρισκάρει ακόμα περισσότερο και να ρίξει στο παιχνίδι και τον Ταραχούλσκι που στο 77′ κατέβασε ωραία την μπάλα και πάσαρε στον Άλβες ο οποίος με συρτό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του πολύ καλού Σιαράβα. Έτσι, η ομάδα μας πήρε τη νίκη με 2-1 σε ένα παιχνίδι που δεν αγωνίστηκαν ούτε ο Ντρούλιτς που ήταν εκτός αποστολής ούτε ο Τάτσης που βρισκόταν στον πάγκο. Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com