ΑρχικήΕιδήσειςΑΟΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ:3-0…ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ! ΣΟΥΠΕΡ Ο ΑΟΚ, ΚΑΘΑΡΙΣΕ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΣΤΟ Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

23 Ιανουαρίου 2011

Με 3 ροπαλιές στο β’ ημίχρονο ο ΑΟΚ καθάρισε εύκολα το παιχνίδι απέναντι στον Ηρακλή, παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο στο δεύτερο μέρος. Οι ποδοσφαιριστές του Κάσπερτσακ πρόσθεσαν ακόμα 3 βαθμούς στο ενεργητικό τους και έδειξαν στην πράξη πως έχουν όλα τα φλοντα για να κερδίσουν την έξοδο στην Ευρώπη. Το ντεμπούτο του πραγματοποίησε και ο Νικολάε με την φανέλα του ΑΟΚ, ο οποίος πάλεψε αρκετά, κέρδισε αρκετές μάχες και σίγουρα αν δέσει περισσότερο με τους επιθετικούς και τροφοδοτηθεί σωστά θα μπορέσει να προσφέρει πολλά. Στο πρώτο μέρος ο ΑΟΚ μπορεί να μην έπιασε υψηλή απόδοση αλλά είχε τις ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ, με πρώτη και καλύτερη αυτήν στο 1ο λεπτό όταν ο Αμπντούν εκτέλεσε το κόρνερ και ο Νικουλάε έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στο δοκάρι του Ελευθερόπουλου. Ο Ρουμάνος ξαναχτύπησε στο 13ο λεπτό αλλά το σουτ του αποκρούστηκε δύσκολα σε κόρνερ από τον τερματοφύλακα του Ηρακλή ενώ στην μεγαλύτερη ευκαιρία του ΑΟΚ στο πρώτο μέρος, ο διαιτητής Σπάθας έκλεισε τα μάτια σε ανατροπή του Ονουάτσι από τον Ελευθερόπουλο.
Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα μας ανέβαζε την απόδοση της όσο περνούσε η ώρα και πίεζε τον Ηρακλή, χάνοντας 3 μεγάλες ευκαιρίες με τους Ντουγκλάο, Βουτσίτσεβιτς,Ονουάτσι αλλά το γκολ ήρθε στο 66ο λεπτό, όταν ο Αμπντούν έβγαλε τη σέντρα και ο Τόμασιτς με αριστουργηματική κεφαλιά έστειλε την μπάλα στη δεξιά γωνία του Ελευθερόπουλου. Λίγο μετά όμως ο Αμπντούν μάλωσε με το Ντάνι και ο διαιτητής αντί να τους δείξει από μια κίτρινη (ο Ντάνι είχε ήδη 1), έκρινε αυστηρά πως και οι 2 έπρεπε να αποβληθούν απ’ευθείας. Το 2-0 ήρθε στο 81ο λεπτό με τον Ντουκρόκ (σήμερα ήταν σαφέστατα βελτιωμένος) να βγάζει αριστουργηματική μπαλιά 40 μέτρων στον Ονουάτσι που νίκησε τον Ελευθερόπουλο κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το τρίτο και τελευταίο γκολ ήρθε στις καθυστερήσεις με τον Περεϊρίνια να βγάζει μόνο του τον Πφέρζτελ, ο οποίος πλάσαρε εύστοχα τον πορτιέρο του Ηρακλή και έγραψε το 3-0.
Καβάλα: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Χργκοβιτς, Τόμασιτς, Ντουγκλάο, Ντιέ, Ντικρόκ, Βουτσίσεβιτς(Περεϊρίνια 75′), Ονουάτσι(Πφέρτζελ 90′), Αμπντούν, Νικουλάε(Ναζλίδης 88′)
Ηρακλής: Ελευθερόπουλος, Λίμα, Αραμπατζής, Κατσικάς, Χοσέμι, Ντάνι, Ζερκά(Βουτσιάς 73′), Καρλίνιος (Ρόμπλες 45′), Μαχόπ(Βέλλιος 56′), Γιάκομπ, Σολτάνι.