ΑΟΚ-ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ:2-0…ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ

Κυριακή, 29 Μάρτιος 2009 17:44

‘Έξι λεπτά αργότερα ήταν η στιγμή για να ανοίξει το σκορ, όταν ο Ταραχούλσκι έβγαλε την παράλληλη μπαλιά από τα αριστερά και ο Αλεξάντροβιτς που ήταν ο τελικός αποδέκτης έστειλε την μπάλα με δυνατό σουτ στα δίχτυα του Ηλυσιακού ενώ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Σουλτανίδης με δυνατό σουτ δεν μπόρεσε να σκοράρει μετά από καιρό. Η έναρξη του β’ημιχρόνου βρήκε και πάλι την Καβάλα να επιβάλλει τον ρυθμό της και να ελέγχει πλήρως το παιχνίδι, πετυχαίνοντας μάλιστα στο 50ο λεπτό το 2-0 και πάλι με τον Αλεξάντροβιτς που δεν χαρίστηκε σε τετ-α-τετ, έπειτα από ωραία βαθιά μπαλιά του Καγκιούση. Με το γκολ αυτό στην ουσία τελείωσε και το παιχνίδι, καθώς η ομάδα του Ηλυσιακού δεν απείλησε τον Λαζαρίδη ενώ και ο ΑΟΚ έριξε τον ρυθμό του περιμένοντας να τελειώσει το παιχνίδι.
Α.Ο.Καβάλα: Λαζαρίδης, Πετκάκης, Μπάκοβιτς, Θεοδωρέλης, Κατερίνης, Πένια, Καγκιούσης (82′ Τάτσης), Αλεξάντροβιτς (65′ Σαπάνης), Χατζηπαντελίδης, Ταραχούλσκι, Σουλτανίδης (75′ Άλβες).