ΑρχικήΕιδήσειςΑΟΚ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ:3-1…ΕΥΚΟΛΗ ΝΙΚΗ, ΠΑΕΙ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΟ ΣΤΙΣ ΣΕΡΡΕΣ!

24 Οκτωβρίου 2010

Εύκολο απόγευμα είχε σήμερα ο ΑΟΚ αντιμετωπίζοντας τον Εργοτέλη, τον οποίο κέρδισε με 3-1. Η ομάδα μας έπαιξε κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο ενώ δεν έδωσε κανένα δικαίωμα στους Κρητικούς για να πιστέψουν πως μπορούν να πάρουν θετικό αποτέλεσμα. Ο Ντράγκαν Οκούκα έκανε 2 αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα απέναντι στην Κέρκυρα, καθώς επανέφερε τον Ντουγκλάο στο κέντρο της άμυνας και τον Ογκμπέτσε πίσω από τον Νταρσεβίλ (4-4-1-1). Στο πρώτο μέρος το παιχνίδι δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις με την Καβάλα να ανοίγει το σκορ στο 28ο λεπτό, όταν ο Ντιέ εκτέλεσε έξυπνα το φάουλ από τα δεξιά και ο Σασιασβίλι προσπαθώντας να διώξει, έστειλε την μπάλα με κεφαλιά στα δίχτυα του Δασκαλάκη. Στο 43ο λεπτό ο Ονουάτσι με ωραία ενέργεια έπιασε το δυνατό σουτ αλλά η μπάλα βρήκε το δεξί δοκάρι του Δασκαλάκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ποδοσφαιριστές του ΑΟΚ θέλησαν να καθαρίσουν το παιχνίδι και κατάφεραν χωρίς διαίτερη δυσκολία, αφού στο 53ο λεπτό ο Νταρσεβίλ από το σημείο του κόρνερ πήρε πάνω του την όλη ενέργεια, περνώντας 3 παίκτες και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ μέσα από την μικρή περιοχή, δείχνοντας την μεγάλη του κλάση. Το 3-0 ήρθε 6 λεπτά αργότερα, όταν και πάλι το θωρηκτό (Νταρσεβίλ) έβγαλε μόνο του τον Ονουάτσι που πέρασε και τον Δασκαλάκη στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα των Κρητικών. Από την άλλη πλευρά, οι παίκτες του Ν.Καραγεωργίου κατάφεραν από το πουθενά να μειώσουν σε 3-1 στις καθυστερήσεις, όταν ο Τόμασιτς “έκανε δώρο” την πάσα του Γκαλίνοβιτς στον Λεάλ, και αυτός την έστειλε στα δίχτυα. Συμπερασματικά, ήταν μια άνετη νίκη για την ομάδα μας που ικανοποίησε τους 4.000 Καβαλιώτες ενώ η ψυχολογία βρίσκεται στα ύψη ενόψει του αγώνα κυπέλλου με την Παναχαϊκή αλλά και της επόμενης αγωνιστικής κόντρα στον Πανσερραϊκό, όπου η παρουσία όλων μας είναι απαραίτητη!
ΚΑΒΑΛΑ: Γκαλίνοβιτς, Πετκάκης, Ντουγκλάο, Τόμασιτς, Χργκόβιτς, Ντιε, Καρντόσο (68′ Ντικρόκ), Αμπντούν, Ονουάτσι, Νταρσβίλ (84′ Βουτσίσεβιτς), Ογκμπέτσε
Στον πάγκο: Βαγιέχο, Σιόντης, Βουτσίτσεβιτς, Θεοδωρέλλης, Αλεξάντροβιτς
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Ολίσε (65′ Χαντί), Ρομάνο, Σασιασβίλι, Τζούνιορ, Αλεξόπουλος, Βερπακόφσκις, Χίμπλινγκερ, Ρουμπάκης (46′ Βίσιο), Λεάλ, Μπέτο (46′ Φραγκουλάκης) Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com