ΆΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ-ΑΟΚ:1-2…ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ Β’ΜΕΡΟΣ ΜΕ ΟΔΗΓΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

27 Νοεμβρίου 2011

Έχοντας για ακόμη ένα παιχνίδι τον κόσμο στο πλευρό της, η Καβάλα νίκησε τον Άρη Ακροποτάμου με 1-2 για την 4η αγωνιστική του 1ου Ομίλου του Περιφερειακού Πρωταθλήματος. Πλέον οι παίκτες του Νίκου Καραμπιμπέρη στρέφουν το ενδιαφέρον τους στο παιχνίδι με τους Αμπελόκηπους Δράμας, την ερχόμενη Κυριακή στο γήπεδο του Χαλκερού.
Τα γκολ:
-10ο λεπτό, ο Σαουλίδης θα αξιοποίηση την ολιγωρία του Ελευθεριάδη και του Καγκελίδη, θα προσπαθήσει να περάσει ανάμεσά τους, πέναλτι θα δει ο κ. Ανανιάς του Ελευθεριάδη στον Σαουλίδη. Την εσχάτη των ποινών θα αναλάβει να εκτελέσει ο Μανάφης που θα κάνει το 1-0.
-47ο λεπτό, ο Κάπατζης θα εκτελέσει φάουλ η μπάλα θα φτάσει στον Κάργα που θα βρει κενό χώρο θα σουτάρει η μπάλα θα κοντράρει σε σώματα των αμυντικών και στην επαναφορά ο Αϊβάζης με σουτ από την μικρή περιοχή το 1-1.
-62ο λεπτό, κάθετη μπαλιά του Ουζούνογλου στον Καζαντζίδη, αυτός θα σπάσει το τεχνικό οφσάιντ και με πλάσε θα νικήσει τον Χατζηνικολή και θα κάνει το τελικό 1-2

ΑΑΟΚ: Καγκελίδης, Ρεβυθόπουλος, Κάπατζης, Ελευθεριάδης, Κάργας, Αϊβάζης, Καζαντζίδης (94ο Κυγαής), Παπαδόπουλος, εΘεοδωρίδης, Ουζούνογλου (90ο Μήτσιος), Σάσσος (78ο Σαπανίδης).(πηγή:kavalawebnews.gr